از بین جایگزین‌های مایکروسافت آفیس برای گوشی‌های موبایل، WPS Office یکی از معروف‌ترین‌ آن‌ها است که با همه فرمت‌های اسناد در مایکروسافت سازگاری کامل دارد.
اپلیکیشن WPS Office یک پکیج کامل و رایگان از مجموعه آفیس است که سه شاخه‌ی اصلی Writer، Spreadsheets و Presentation را در اختیار شما قرار می‌دهد. از طریق این سه مورد می‌توانید فایل‌های اکسل، ورد و پاورپوینت را در گوشی موبایل‌تان باز کنید و به ویرایش و اشتراک‌گذاری آن‌ها بپردازید.

رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و شباهت زیادی به نسخه‌ی دسکتاپ مجموعه‌ نرم‌افزاری آفیس مایکروسافت دارد. اما شاید بارز‌ترین ویژگی رابط کاربری WPS Office امکان کاستومایز یا شخصی‌سازی کردنش باشد که به لطف آن می‌توانید تغییرات دل‌خواه خود را در نوار ابزار و تنظیمات اپلیکیشن اعمال کنید. مثلا می‌توانید طیف عظیمی از Skin‌ها و تمپلیت‌های مختلف برای شخصی‌سازی پس‌زمینه‌ی کارتان را استفاده کنید که لذت کار در محیط اپ را دو چندان می‌کند
آخرین نسخه اپلیکیشن WPS Office با فرمت‌های فایل DOC، DOCX، XLS، XLSX و PPT سازگاری کامل دارد و همچنین ابزاری درون برنامه تعبیه شده که فایل‌های پی‌دی‌اف را به فایل‌های ورد و اکسل تبدیل می‌کند. اما شخصا تصور می‌کنم یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن WPS Office، تبدیل مستقیم عکس به متن باشد. در این اپلیکیشن اسکنری در اختیارتان قرار داده می‌شود که نوشته‌های درون عکس را اسکن کرده و به فایل‌های متنی یا پی‌دی‌اف قابل سرچ تبدیل می‌کند
همانند بسیاری از اپلیکیشن‌های موجود، اپلیکیشن WPS Office هم دارای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای است و مشترکین پرمیوم‌ این برنامه از دسترسی‌های خاصی بهره‌مند خواهند شد. به عنوان مثال ریکاوری اسناد و فشرده‌سازی فایل‌ها تا حجم ۲۰ گیگابایت فقط با داشتن حساب پرمیوم امکان‌پذیر است. البته نسخه‌ی رایگان WPS Office تقریبا پاسخگوی تمامی نیاز‌های شما هست و در اکثر مواقع نیاز به پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای نخواهید داشت.